Naujienos. 2020 lapkritis
Mano herojus – tai tu!
Norime su jumis pasidalinti išskirtinio projekto, prasidėjusio COVID-19 pandemijos pradžioje, istorija.
Visame pasaulyje vaikų gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Nuo izoliacijos ir nežinomybės iki sergančių artimųjų. Normalus gyvenimas sustojo. Kol valstybės ir organizacijos stengiasi reaguoti į COVID-19, jauni žmonės dažnai jaučiasi vieniši, jų nuogąstavimai ir rūpesčiai auga ir ima slėgti.
Bet iš šios slegiančios tamsos gimė kažkas nuostabaus – vilties istorija. Viltį įkvepianti istorija paremta 1700-ų vaikų, tėvų, globėjų ir mokytojų iš daugiau nei 100 šalių liudijimais. Jie pasidalino savo patirtimi, kaip jie išgyvena COVID-19 pandemiją. Iš šios gausybės istorijų buvo sukurta išskirtinė knyga.
Balandį PSO ir partneriai išleido knygą „Mano herojus – tai tu“. Knyga yra apie tai, kaip vaikai gali kovoti su COVID-19. Pasakojimų knyga skirta 6–11 metų vaikams. Joje aprašoma, kaip vaikai gali apsaugoti save, savo šeimą ir draugus nuo koronaviruso ir kaip suvaldyti sunkias emocijas, susidūrus su nauja ir greitai besikeičiančia tikrove. Drauge su pagrindiniu knygos veikėju fantastine būtybe Ario, vaikai iš viso pasaulio mokosi, kaip jie gali tapti savo istorijos herojais.
Ir jauniems ir seniems žmonėms reikia vilties ir solidarumo įkvepiančios istorijos. Istorijos, kuri primena, kad jie nėra vieni ir kad jie taip pat gali būti herojais.
Per pastaruosius mėnesius knyga buvo išversta į daugelį kalbų (iš viso į 131-ą kalbą!) ir pasiekė tūkstančius vaikų per daugybę vaizdo ir garso adaptacijų. Knygelę lietuvių kalba rasite čia.
. |
Pagal šią nuostabią istoriją buvo sukurtas animacinis filmukas, kurį pasižiūrėti galima youtube kanale (anglų kalba), paspaudę nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=FdO7MHlCkys
Pastaba: knygą paruošė Jungtinių Tautų Tarpžinybinio nuolatinio komiteto referencinė grupė Psichinei sveikatai ir psichosocialiniai paramai neatidėliotinais atvejais [IASC reference group on Mental Health and Psychosocial Support in Emergency Settings], kuriai bendrai pirmininkauja Pasaulio sveikatos organizacija kartu su Tarptautine Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio Judėjimo federacija bei kitomis 57 organizacijomis.